9 Taksit Fırsatını Kaçırmayın!
0.00 ’den başlayan
+90 530 524 01 41
7 Gece 8 Gün Balkan Turu (Uçaklı) Yurtdışı Turlar

BALKAN TURU PROGRAMI 7 GECE – 8 GÜN


1.GÜN : ....:Sabah ....’da Dalaman Havalimanından ....... Havayolları ile önce İstanbul’a,aktarmanın ardından da Üsküp’e uçup,saat.....’de şehrimize varıyoruz. Makedonya’nın başkenti Üsküp’de varışımıza müteakip öğle yemeği ve tarihi çarşılarda alış veriş molası alıyoruz.Üsküp’deki gezimizde ise Tarihi Osmanlı Çarşıları içerisinde yeralan Hanları,Hamamları,Vardar nehri üzerindeki Taş Köprü’yü Büyük İskender meydanını ,Nuhun gemisi’nin kopyasını,devasa Heykelleri,Üsküp’lü Rahibe Terasa’nın müzesini,Tarihi tren istasyonunu fotoğraflama imkanımız olacaktır.Turumuzun sonunda Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam hepbirlikte fiyatımıza dahil yemekli müzikli Makedon Gecesi’ne gidiyoruz. Konaklama Üsküp’de otelimizde.


2.GÜN :.....:Sabah otelde alacağımız kahvaltıya müteakip Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Kumanova Şehrinden sonra sınırkapısını geçişimizle Sırbistan’ın Niş Şehrinin yanından geçip öğleden sonra Belgrad’a varıyoruz.Panoramik turumuza Nato’nun Bosna savaşını bitiren Belgrad bombardımanından günümüze kalan Radyo televizyon binası ve Genel kurmay binalarını görüp,Osmanlı’nın 1457’de feth ettiği Belgrad Kalesine ulaşıyoruz.Kale içerisinde turumuza yürüyerek devam ederken Tarihi Kale Meydanı,Saat Kulesini,İstanbul Kapı’yı,Ali Paşa Türbesi’ni göreceğiz. Sava ve Tuna nenirlerininkesiştiği noktayı da kaleden fotoğrafladıktan sonra Belgrad çarşılarında serbest zaman alacağız.Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’da otelimizde.


5.GÜN :....:Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Belgrad’dan ayrılıp,Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya yola çıkıyoruz.Dirina nehri üzerinde yeralan sınırkapısını geçtikden sonra yaklaşık 3 saat daha muhteşem dağlık ormanlık karayolundan devam ederek başkent Saraybosna’ya varıyoruz.1991-95 yılları arasında devam eden Sırp bombardımanında şehirlerine iaşe ve silah yardımı sağlamak için Bosnalıların açtıkları Umut Tüneli gezimizin ilk durağı..Halen 90 lı yaşlarda olan bir ninenin kendi evinden başlamasını kabul ettiği tünel 800 m.uzunluğunda. Daha sonra gezimize tarihi Osmanlı çarşısı Başçarşı’da devam ediyoruz. Tarihi Gazi Hüsrev Paşa Camii avlusunda rehberimizin anlatımından sonra Çarşı’da serbest alışveriş molası veriyoruz.Çarşı içerisinde ayrıca görülebilecek yerler Ferhadiye Camii, Büyük kilise, Sinagog ve tarihi hanlardır. Gezimizin sonrasında akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da otelimizde.


6.GÜN :.....:Oteldeki kahvaltımızın ardından sabah otelden ayrılıyor bir başka Bosna Hersek şehri MOSTAR’a hareket ediyoruz.Balkan dillerinde Köprü anlamına gelen bu şehirde de 400 yıldan fazla Osmanlı hakimiyeti vardır.Şehirde ki gezimiz esnasında Bosna savaşının heryere kazınan izlerine tanık olacaksınız. Mostar Köprüsü,Tarihi Koska Mehmet Paşa camii ve Külliyesi çarşı içerisinde göreceğimiz yerler arasında. Muhteşem Neredva Nehrini de fotoğrafladıktan sonra  bir başka ülkeye Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Akşamüzeri varacağımız Dubrovnik Unesco Dünya mirası listesinde deniz kenarına kurulmuş muhteşem bir eski Osmanlı kalesi…Tura çıkmadan önce mutlaka internetten fotoğraflarına bakmayı ihmal etmeyiniz. Tarihi mekanlar ve katedraller Stradon caddesi gözalıcı büyüsü ile sizleri bekliyor .Vaktiniz kalırsa merkezdeki dev akvaryumu da gezmeyi unutmayınız. Gezimizin sonunda Tribinje’ye hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 


7.GÜN :.....:Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası Karadağ ülkesine doğru yola çıkıyoruz. Sınır kapısındaki işlemlerden sonra Osmanlının tarihte Dalmaçya kıyılarında alamadığı nadir yerleşim yerlerinden Kotor’a varıyoruz. Kotor kalesi ve sahil kesimi muhteşem muhakkak internetten bir göz atın..Tarihi meydanları gezdikten sonra büyük tünelden geçip güneye doğru devam ediyoruz..Singapurlu bir işadamının satın aldığı Aziz Stephan Manastır adasını fotoğrafladıktan sonra Karadağ ülkesini terk etmek ve Arnavutluğa geçmek üzere sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Makedonya’ya doğru yola çıkıp akşam saatlerinde muhteşem Ohrih Gölü kenarındaki otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ohrid’de otelimizde.


8.GÜN :....:Sabah oteldeki kahvaltımızdan sonra Göl kenarında tarihi kent Ohrid’e geçiyoruz. Çarşı merkezinde Aya Sofya Kilisesi Tarihi Antik tiyatro, Atatürk’ümüzün Rumelindeyken silah arkadaşlarıyla buluştuğu Çınar altı gezeceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda Ohrid çarşılarında serbest zaman alıyoruz. Özellikle Sedef takılarıyla bayanların cenneti sayılan Ohrid’de iyi alışverişler…Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle Avrupanın bu en derin gölü olan Ohrid’de 1 saatlik tekne turu yapıyoruz..Ve bu sayede muhteşem Osmanlı kalesini ,kiliseleri ,Eski Yugoslavya devlet başkanı Tito’nun yazlığını gölden fotoğraflama imkanı bulabiliyorsunuz. Akşamüstü ise Resne üzeri türkülerden hatırladığımız Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla Atatürk’ümüzün Askeri İdadiyi okuduğu Liseye varıyor ve Atatürk Müzesi’ni geziyoruz. Manastır Çarşılarındaki turumuzun ardından serbest alışveriş molası veriyoruz. Turumuzun sonunda Ohrid’e dönüp akşam fiyatımıza dahil yemekli müzikli Balkan gecesine gidiyoruz. Konaklama yine Ohrid Gölü kenarında otelimizde..


9.GÜN :.....:Sabah erkenden otelimizden ayrılıp Üsküp’e gidiyoruz.Saat....’da havalimanına varışımızla,ba gaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının tarifeli seferi ile saat......’da önce İstanbul’a ardından aktarma ile Dalaman’a uçuyoruz.Saat.....’de şehrimize varışla başka bir turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
TUR FİYATIMIZ : ... EURO

TUR FİYATLARI

FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

;-ULAŞIM HİZMETLERİ
-3* ve 4* OTELLERDE KONAKLAMA 
-REHBERLİK HİZMETLERİ
-4 GECE OTELLERDE AKŞAM YEMEĞİ
-2 GECE AKŞAM YEMEĞİ EĞLENCELİ DIŞARDA

FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

-MÜZE,ÖREN YERİ VE TEKNE TURLARI
-15 TL.YURTDIŞI ÇIKIŞ HARÇ ÜCRETİ
-15 EU.ZORUNLU YURTDIŞI SAĞLIK SİGORTASI.
-130 EU.SCHENGEN VİZE ÜCRETİ.YEŞİL PASAPORTLU MİSAFİRLERİMİZİN VİZE ALMASINA GEREK YOKTUR.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, +90 530 524 01 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ