9 Taksit Fırsatını Kaçırmayın!
0.00 ’den başlayan
+90 530 524 01 41
1 Gece Konaklamalı Bursa Turu Yurtiçi Turlar

BURSA ULU CAMİİ MİNBERİNDE (1399) GÜNEŞ SİSTEMİ HARİTASI  


Hareket Yeri : Fethiye Salı Pazarı – Göcek – Dalaman
Belirlediğimiz noktada siz değerli misafirlerimizle buluşarak Yolculuğa Başlıyoruz.
Fethiye’den gece 00:00’de Anılarımıza anılar eklemek için yolculuğumuz başlıyor. Gece konforlu aracımızla çeşitli molalarla Afyon üzeri Bursa’ya devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Bursa’nın şirin köyü Cumalıkızık’a varıyoruz.Bu köyü vakti zamanında Küçük Emrah’ın oynadığı ‘’Kınalı kar’’ dizisinden hatırlayacaksınız .Yüzlerce yıldır kendi gelenek örf ve adetleriyle yaşayan bir Anadolu köyü burası..Öncelikle köyde bulunan kahvaltı salonlarında karnımızı doyuruyoruz. Daha sonra rehberimizin eşliğinde hem köyün ilginç mekanlarını hem de dizide kullanılan tarihi sokakları birlikte tanıma imkanı bulacağız. Burada gezimizin sonunda Bursa Merkeze geçiyoruz. Bursa’yı tepeden fotoğraflayabileceğimiz Tophaneden başlıyoruz. İlk ve ikinci Osmanlı Padişahları Osman ve Orhan Gazilerin türbelerinin de bulunduğu tepeye ‘’TOPHANE’’ denmesinin sebebi kale içinde eski.  zamanda topların döküldüğü yer olmasındandır. Bursa fotoğraflarımızı çekip, tarihi saat kulesini de gördükten sonra yürüyerek çarşı merkezine gideceğiz. Yukarıdaki fotoğrafa Minberini koyduğumuz Bursa Ulu Camii ilk durağımız…Yapıldığı 1399 döneminde Osmanlı Devletinin kuruluşunun 100.Yılında gerçek bir başyapıt…Devrin Astronomları güneş sistemi haritasını minderine nakşetmişlerdir. Minber ayrıca Künde kari dediğimiz, hiç çivi kullanılmadan sert ceviz ağacından yapılmış plakalarla birbirine bindirilerek geçme usulü ile yapılmıştır .Ecdadımızın bilime fen’e ne kadar önem verdiğini ve Camii şerifin tarihini rehberimizden dinleyip ardından,hemen yan taraftaki tarihi ipek çarşısı KOZA HAN’a geçiyoruz.. Tarihi handa ipek şallar,örtüler kıyafetler sizi bekliyor….. 
Alışverişten sonra artık acıkıyoruz…Tabii Bursa deyince ilk aklımıza meşhur İskender Kebabı geliyor.. Yoğurtlu İskenderi bir güzel yiyip Bursa Kestanesinin de tadına baktıktan sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Öğleden sonra istikamet Bursa’nın bir başka simgesi Yeşil Türbe. Yıldırım Bayezit’ın oğlu Mehmet Çelebinin yaptırdığı Yeşil Külliyenin parçasıdır. İçerisinde inşasından 40 Gün sonra ölen Sultan ve ailesi yatmaktadır. Rehberimizin anlatımları ile çevreyi tanıyıp, otelimize geçmeden önce-eğer açık ise- Bursa’nın bir başka sembolü meşhur Hacivat ve Karagöz Müzesini de ziyaret edeceğiz Turumuzun sonunda otelimize geçip akşam yemeğimizi alıyor ve konaklıyoruz.  
  
Turumuzun ikinci gününde,otelimizde kahvaltımızı yapıp İznik Gölüne gidiyoruz.Gerek Doğu Roma-Hıristiyanlık, gerekse de Selçuklu ve Osmanlı-İslamiyet açısından son derece önemli, doğa harikası İznik’de hem eski dönemlerden kalan eserleri, müzeleri hem de muhteşem gölün çevresinde gezilerimizi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi de meşhur İznik köftelerinin tadına bakarak Mudanya’ya devam ediyoruz. İstiklal Harbi’nin sonunda Anadolumuz düşman işgalinden kurtulduktan sonra İsmet Paşa ve Heyeti tarafından İngiliz,Fransız ve İtalyanlarla imzalanan Mudanya Mütarekesinin imzalandığı Mütareke Binasını geziyoruz.İlk kez Ankara Hükümetinin dünya nezninde tanınması bakımından son derece önemli olan müzemizi rehberimizin anlatımlarıyla geziyoruz. Turumuzun sonunda bir başka doğa harikası göle-Ulubat’a gidiyoruz. Varışımızla Ağlayan Ağacı,göl kenarında kurulu Gölyazı’yı geziyoruz. Arzu eden misafirlerimiz gölde tekne turu yapabilirler.. Güzel bir günün sonunda göl kenarında çaylarımızı içip Gölyazı’dan ayrılıp dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam yemeğimizi Susurluk’ta meşhur tesislerde serbest olarak alıyoruz. Ardından yolculuğumuza Fethiye ye doğru devam ediyoruz. Unutamayacağımız 2 günlük anılarımızla Fethiye’ye varıp vedalaşıyoruz.

TUR FİYATLARI


Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler


*Öğle Yemekleri
*İlk Günkü Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
*Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde müze kartı veya giriş bileti alabilirler. )
(Hava şartlarına göre programda küçük değişiklikler yapılabilir. Misafirlerimizin bilgisine.)

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

*Otobüs ile Ulaşım (NOT: Aracımız COVİD-19 dezenfektanlı ve sertifikalıdır.)
*Otobüs İçi İkramlar
*Programdaki Tüm Geziler
*4 yıldızlı otelde 1 Gece Konaklama
*Otelde Alınan 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
*TURSAB Kokartlı Rehber Eşliğinde Gezi
*Seyahat Sağlık Sigortası
*Acenta Refakatçısı

BİLGİLENDİRME VE NOTLAR

•    Tur bedelinin %30 u ön ödeme yapılmadığı takdirde rezervasyon kesinlik kazanmaz.
•    Turlarımızda, rezervasyon önceliğine göre, koltuk numarası verilir.
•    Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan EMİNE TURİZM sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
•    Trafik Kanunu gereğince koltuklarda bulunan emniyet kemerlerinin seyahat-tur süresince takılması zorunlu olup,aksi haldeki durumlarda EMİNE TURİZM in sorumluluğu yoktur.
•    Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
•    Turlarımızda kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız,Minibüs ( 12-15 ,Midibüs ( 21-27 ) veya Otobüs (36-42) olabilir
•    Tur esnasında Ön görülmesi mümkün olmayan sebeplerden hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk trafik vb.veya rehberin belirlediği sürelere misafirlerin uymamaları sebebi ile, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
•    Ziyaret edilen yerlerde Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
•    Acenta,gerekli gördüğü hallerde aynı standartlarda/kalitede olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
•    07-12 yaş arası çocuklar otel konaklamalarında iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler. (Araçta koltuk fiyata dahil değildir )
•    Akşam yemekleri otellin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir. Bölge şartlarına göre alkollü içecek bulunmayabilir.
•    Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir
•    Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası paketi yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
•    Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek olarak açılır kapanır yatak olabilmektedir.3 kişi kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
•    Tur programı EMİNE TURİZM kayıt sözleşmesi ile bir bütündür

 

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, +90 530 524 01 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ