9 Taksit Fırsatını Kaçırmayın!
4450.00 ’den başlayan
+90 530 524 01 41
Batum'lu Doğu Karadeniz Turu Yurtiçi Turlar

1.GÜN:
*Samsun
*Samsun Doğu Parkı,
*Amisos Tepesi,
*Amazon Parkı
*Samsun Merkez,
*Cumhuriyet Meydanı,
*Gazi Müzesi,
*Onur Anıtı, İlk Adım,
*Yabancılar Çarşısı,
*Bandırma Vapuru,
*Terme  ve Terme Pidesi,
*Çarşamba, Ve Çarşamba Göğceli Çivisiz Cami
Sabah Samsunda kahvaltı ile programımıza başlıyoruz.
Ardından Samsun Batı parkı ve Amisos parkı ve Amazon kadınlarının tasvir edildiği parkı otobüsümüzden görerek Samsun kent merkezine geçiyoruz.19 Mayıs 1919 da Atamızın mili mücadeleyi başlatan ilk konuşmasını yaptığı Samsun kent merkezine  merhaba diyoruz. Gezimize, Atamızın Samsun’a ilk gelişinde ve daha sonraki gelişlerinde kaldığı zamanın Mantika Palası olan ve 19 Mayıs 2006 yılında yeniden düzenlenerek açılan Gazi Müzesi’nden başlıyoruz. Ardından Heinrich Clipper tarafından yapılan ve dünyada denge bakımından 2. sırada yer alan Atatürk Anıtını (grup fotoğrafı çektirebilme imkânı),  Samsunda Atamızın temsili anlamda yapılan ilk adım anıtını ve o anı ölümsüzleştiren açık havadaki balmumundan heykelleri fotoğraflayarak Samsun  Bandırma Vapuru ziyareti için buluşuyoruz. Ülkemizin yeniden kurulmasında mihenk taşı olan Bandırma vapurunu ve açık hava parkını ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası  Yeşilırmak nehrinin şenlendirdiği Çarşamba ovası ve ilçesindeki yol üstünde yer alan Anadolu’ya gelen boyların yapmış olduğu, kendine özgü Kündekari tekniği ile yapılmış tarihi Göğceli Cami’ni görerek bölgeye ve yöreye özgü fikirler alıyoruz.
Gezimiz sonrası FATSA da konaklayacağımız otele hareket ediyoruz.
(KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ FATSA THERMAL OTEL)
Günün yorgunluğunu termal ve spa havuzlarda atıyoruz.

 

2. GÜN:                                                                                                                     

*Giresun
*Trabzon
*Ayasofya Köşkü
*Trabzon Telkari Kazaziye ve Trabzon Hasır Atölyesi
*Sürmene ve Çay Fabrikası
*Uzungöl
*Rize
*Çayeli
*Ardeşen Konaklama
Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Giresun üzeri Trabzona hareket ediyoruz. İlk gezi noktamız Ayasofya Müzesi oluyor. Kilise mimarisi ve freskleriyle rehberimizin anlatımından sonra ülkemizde sadece Trabzon’da  yapılan Kazaziye Sanatını  ve Trabzon’un yöresel Telkâri ve Hasırıyla ilgili Gümüş Atölyesinde bilgi alıp alışveriş imkânımız oluyor.  Trabzon’da alacağımız öğle yemeği sonrası çaylarımızı Sürmene Çay fabrikasında içiyoruz ve Çay alışverişi yapıyoruz. Sahil yolundan ilerleyerek Of ilçesinden Çaykara yol istikametindeki  Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl’ün o eşsiz manzarasını fotoğraflayıp gezerek bu güzel göl manzarasını  Şerah deresini yaşıyoruz. Uzungölde vereceğimiz serbest zaman sonrası Rize üzeri geleneksel Rize bezlerinden yapılan dokuma atölyelerini ziyaret ediyor bölgeye ait Rize bezinden gömlekler dokumalar ve karadenize özgü tekstil ürünlerini görüyoruz. Yol güzergahında vereceğimiz bu mola sonrası  Ardeşende’ki otelimize ulaşıyoruz.
(KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ ARDEŞEN ŞELALE OTEL)
YENİ İNŞAA EDİLEN OTELDE KONAKLAMA FARKI İLE

 

3.GÜN:
*Fırtına Vadisi
*ZipLine
*Çat Vadisi ve Palovit turu
*Şenyuva Köyü
*Tarihi Osmanlı Köprüleri
*Zir Kale
*Palovit Şelalesi
*ÇamlıHemşin
*Ayder Yaylası
*GelinTülü Şelalesi
*Şenlikdüzü *Bal Peynir Tereyağı Alışverişi

Fırtına ve Çat Vadisi:
Çamlıhemşin’ de eğlencenin had saffa da olduğu, minibüslerle yapılan bu turda öncelikle tarihi Şenyuva köprüsüne ulaşıyoruz. Çamlıhemşin’in o tarihi konaklarını da fotoğraflama fırsatı bulacağınız bu doğal platformda yapacağımız gezi ile Sevdaluk dizisinin çekildiği Şenyuva Köyü Merkezinde doğa ile Fırtına vadisinin tadını çıkartıyoruz. Yolculuğumuz İpek yolu güzergâhında Kaçkar dağlarının açtığı bu vadide bir haberleşme ve güvenlik kalesi olan tarihi Roma İmparatorluğu sonrası Osmanlı döneminden günümüze restore edilerek gelen Zil Kale gezisi ile devam ediyor. Kale içerisini gezerek Çat Vadisi’nin ve doğal güzelliğin fotoğraflarını çekiyoruz. Gezimiz Çat Vadisin de devam ederek bölgenin en muhteşem şelalesi olan Palovit şelalesi ile doğu Karadeniz’in muhteşem doğasını bizlere yansıtıyor. Minibüslerle yaptığımız bu gezi sonrası tekrar otobüsümüze geçiyor ve bölgeye özgü yöresel Karadeniz usulü öğle yemeğimizde dileyenler, şifalı Kırmızı Benekli Alabalık yanında mısır unundan yapılan Muhlama/Kuymak, Mısır ekmeği, Kara lahana sarması, Salata ile birlikte Laz böreğinin lezzetini tadıyoruz.
Ayder Yaylası: Kaçkar Dağları’nın ve Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylasının yemyeşil muhteşem ortamında, Kalegon, Gelintülü Şelalesi ve Şenlikdüzü’nü görüyor ve burada çay közde kahve keyfi yapıyoruz. Bölgenin Tereyağı  ve Peynir çeşitlerinin sunumunun yapıldığı Mandra’ya gidiyoruz ve Bal Tereyağı Peynir alışverişi yapıyoruz. Ardından Ardeşende’ki otelimize gidiyoruz.
(KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ ARDEŞEN ŞELALE OTEL)
YENİ İNŞAA EDİLEN OTELDE KONAKLAMA FARKI İLE

 

4.GÜN:
*Hopa*Borçka
*Karagöl  ve Milli Parkı
*Sarp
*Batum
*Gonie Kalesi
*Piazza Meydanı*Medea Heykeli
*Tiyatro Binası*Poseidon Heykeli
*Avrupa Meydanı*Batum Limanı
*Ali ve Nino Heykeli
*Akşam Yemeği Batumda
Sabah Batum otel de alacağımız kahvaltı sonrası Borçka  Karagöl bizleri bekliyor. Bu turumuz içi extra minibüslere biniyoruz.  Karadeniz’in şirin ilçelerinden birisi olan Artvin’e bağlı Borçka ilçesine hareket ediyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra otobüsümüzü Borçka’da bırakıyor ve minibüslerle bölgenin en önemli doğal güzelliklerine sahip olan ve muhteşem manzarasıyla adeta bir yeryüzü cenneti olan Karagöl Milli Parkına doğru yol alıyoruz. Yola ağaçlardan bir tünel yapılmışçasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden muhteşem doğal manzaralar eşliğinde yapacağımız keyifli bir yolculuk sonrası bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini adeta büyüleyen Karagöl’e  varıyoruz. Denizden 1350 mt. yükseklikte olan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş olan Karagöl; dağların arasında saklı kalmış doyumsuz güzelliğiyle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Ardından Karagöl’ü arkamızda bırakarak minibüslerimize biniyor ve Borçka’ya dönüyoruz.  Buradaki işlemlerimiz ardında Hopa’da öğle yemeği alıyoruz. Ardından Sarp sınır Kapısına geçiyoruz. Gürcistan’a geçtiğimizde Batum’da kiraladığımız yeni otobüsümüze geçiyoruz. Batum’u bu otobüsümüzle geziyoruz.Batum: İlk olarak Gürcistan’da ki Sarpi Köyü’nden geçerek bir şelale kenarında konumlanmış olan ve iyi dilek temennisi olarak evlenenlerin gelenek olarak uğradığı Andrew Heykeli’ni görüyoruz. Sonrasında yolumuza devam ederek içerisinde Hz. İsa’nın on iki havarisinden biri olan Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan Gonio Apsaros Kalesini panoramik olarak görüyor ve Batum Şehir Merkezine doğru ilerliyoruz. Yol üzerinde Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendisine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehrini ve üzerindeki Gonio Köprüsünü görüyor ve sonrasında gezimize şehir merkezinde devam ederek sırasıyla Tarihi Meryem Ana Katedralini, Yazlık Opera Binasını, Tiyatro Binasını, Osmanlı’dan kalma Orta Cami’yi, Avrupa Meydanını, Altın Post Heykeli, Batum Tarihi sokaklarını  Pier Batumi ve Batum Sahil Parkını geziyoruz. Sarp Sınır Kapısına geliyoruz. Burada Türk Gümrüğünden dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler.  Gece konaklayacağımıZ otelimiz olan Hopa Cihan Otel’e ulaşıyoruz.

(KONAKLAMA  HOPA CİHAN OTEL)

 

5.GÜN:
*Rize*Sürmene ve Sürmene Bıçakları
*Maçka*Altındere Vadisi
*Coşandere*Sümela Manastırı
*Trabzon*Akçaabat ve Akçaabat Köftesi
*Giresun ve Fisko Birlik *Ordu ve Boztepe
*Ordu Teleferik*Konaklama Ordu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Rize istikametine devam ederek Sürmene ilçesine ulaşıyoruz. Sürmene ilçesinin dünya çapındaki meşhur Sürmene bıçaklarını tanıyoruz yapacağımız alışveriş sonrası, Trabzon’dan Değirmendere Maçka  istikametine geçerek Maçka ilçesine ulaşıyoruz. Buradan Altındere Vadisinden geçerek Altındere Milli Parkına ulaşıyoruz. Coşandere olarak adlandırılan derenin ve tabiatın güzelliği içerisinde doğa ile iç içe kalarak  Sümela Manastırını fotoğraflayıp Sümela Manastırının muhteşem doğasının tadına varıyoruz. Buradaki minibüs dolmuşlarla Sümela manastırına çıkıyoruz(15 lira minibüs ücreti)Eşsiz bir doğa manzarası içerisinde Manastıra yapacağımız doğa içerisindeki 300 metrelik yürüyerek yapacağımız harika bir gezi sonrası Manastıra ulaşıyoruz. Manastır içerisindeki Kaya Kiliseyi ve fresklerini gezerek resimliyoruz. Ayrıca bu yapı kompleksin de ki Ayazma, Şapel, Muhafız odaları, Kütüphane ve diğer yapılarını gezerek fotoğraflıyoruz. Manastırın kapalı olması durumunda ise Manastırın o eşsiz doğa manzarası içerisinde fotoğraflayarak doğanın ve tarihin derinliklerine rehberimizin yapacağı anlatımlar ile ulaşıyoruz.
Yemeği Akçaabatta Alıyoruz. Tabiki menü Akçaabat Köftesi.
Giresuna vardığımızda Fisko Birlikten Fındık alışverişimizi yapıyoruz.
Ordu’ ya varışımızda türkülere konu olmuş olan ve ‘’ Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı ‘’ türküsüne ilham kaynağı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Teleferikle yapacağımız bu muhteşem yolculuğun ardından Boztepe’ye varıyoruz. Karadeniz’i ve Ordu’yu kuş bakışı muhteşem fotoğraflama şansını buluyoruz. Ordu Boztepe’de vereceğimiz serbest zaman da Çay ve kahve keyfi yapıyoruz.
(KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ FATSA TERMAL OTEL)
Günün yorgunluğunu termal ve spa havuzlarda atıyoruz.

 

6.Gün:
*Terme
*Havza
*Amasya
*Amasya Kalesi
*Amasya Konakları
*Amasya Saat Kulesi
*Amasya Kral Kaya Mezarları
*2. Beyazid Külliyesi
*Sabuncuoğlu Tıp Merkezi
*Ferhat ve Şirin veAmasya Su Kanalları
Meşhur Osmanlının Şehzadeler Kentine sivil mimarisine merhaba diyoruz. Yeşil ırmak boyundaki o sert ve haşin Harşena Dağını kurulu Amesia ketinin kalesi ve adıyla ünlü Kral Kaya Mezarları belirerek Amasya kent merkezine ulaşıyoruz. Amasya kent merkezinde inerek Osmanlının ve Milli mücadelenin bu önemli kentini ve  kent içerisindeki Yeşilırmak boyunca yer alan sivil mimari örnekleri ve Osmanlı döneminden kalma yapıları gezerek ünlü Saat Kulesini, II. Beyazid Külliyesini görüyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zaman ile dileyen misafirlerimiz Kral Kaya mezarlarına çıkabilir dileyenler Şehzadeler Müzesi ve Hazeranlar Konağı etnografya müzesini, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesini ziyaret edebilir dileyenler ise alışveriş yapma imkanı bulabilir. Amasya’ya özgü muhteşem yöresel yemekler sonrası alacağımız akşam yemeği sonrası göreceğimiz Ferhat’ın Şirin için kazdığına misallendirilen Amasya ilinin meşhur su kanallarını görerek
Fethiye’ye dönüş yolculuğumuz başlıyor. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak  bir başka Emine Turizm organizasyonunda tekrar buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz. Herkese şimdiden iyi eğlenceler sağlıklı kültürlü neşeli geziler temenni ediyoruz.
Not.Rehberimiz hava şartları ve olumsuz durumlar ve proğram dahilinde gerekli gördüğü durumda tur ğüzegahını tur proğramına bağlı kalarak değiştirme hakkına sahiptir…..

 

TUR FİYATI : 5450 TL  
SNGL FARKI: 1380 TL
0-3 yaş - 0TL
3-7 yaş %50 İNDİRİML
İ


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*İlk gün kahvaltı
*Son gün Akşam yemeği
*Tüm öğle yemekleri ve içecekler
*Batumda Akşam Yemeği
*Ordu Boztepe Teleferik
*Batum yurt dışı çıkış vergisi 150 tl
*Borçka Karagöl Turu 100 tl
*Çat Vadisi Zirkale ve Palovit Turu 100 tl
*Müze giriş ücretleri-Tur öncesi Müze Kart alınız.
*Batum Otobüs 90 tl-Sümela Minibüs15 TL


FİYATA DAHİL HİZMETLER:
*5 GECE  Otel Konaklama                                                                                                                   
*4 gece  Otellerde  açık büfe ya da set menü akşam yemeği                                           
*5 sabah  Kahvaltısı Açık büfe
*Otobüs içi ikramlar
*Rehberlik Hizmeti TÜRSAB KOKARTLI
*Millipark ücretleri
*Seyehat sağlık sigortası
*Acenta refakatçısı                                                                                                                                     

Gezi ÖNCESİ 65 YAŞ ÜSTÜ ve 18 Yaş Altı ile Öğretmenler Hariç diğer misafirlerimizin  MÜZE KART ÇIKARTMASINI tavsiye ederiz.


ÖDEME SEÇENEKLERİ:

Kredi kartına taksit    / Havale- EFT/Nakit

*-NOT:  Acenta firmamız hava yol ve pandemi şartlarında değişiklik yapma hakları saklıdır..

*-REZERVASYON ÖNCELİĞİNE GÖRE KOLTUK  NUMARASI  VERİLMEKTEDİR.
*-Müze ve Ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz müze girişlerinde müze kartı veya giriş bileti alabilirler.
*-İLETİŞİM: 0530 524 01 41- 0252 611 11 30
 *-25/02/2022 tarihine kadar 1500 TL ön ödeme yaparakrezervasyonunu gerçekleştirebilir                                                                                                                  
 *-Dm ve whatsapp yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

TUR FİYATLARI

TUR FİYATI : 5450 TL  
SNGL FARKI: 1380 TL
0-3 yaş - 0TL
3-7 yaş %50 İNDİRİML
İ


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*İlk gün kahvaltı
*Son gün Akşam yemeği
*Tüm öğle yemekleri ve içecekler
*Batumda Akşam Yemeği
*Ordu Boztepe Teleferik
*Batum yurt dışı çıkış vergisi 150 tl
*Borçka Karagöl Turu 100 tl
*Çat Vadisi Zirkale ve Palovit Turu 100 tl
*Müze giriş ücretleri-Tur öncesi Müze Kart alınız.
*Batum Otobüs 90 tl-Sümela Minibüs15 TL


FİYATA DAHİL HİZMETLER:
*5 GECE  Otel Konaklama                                                                                                                   
*4 gece  Otellerde  açık büfe ya da set menü akşam yemeği                                           
*5 sabah  Kahvaltısı Açık büfe
*Otobüs içi ikramlar
*Rehberlik Hizmeti TÜRSAB KOKARTLI
*Millipark ücretleri
*Seyehat sağlık sigortası
*Acenta refakatçısı                                                                                                                                     

Gezi ÖNCESİ 65 YAŞ ÜSTÜ ve 18 Yaş Altı ile Öğretmenler Hariç diğer misafirlerimizin  MÜZE KART ÇIKARTMASINI tavsiye ederiz.


ÖDEME SEÇENEKLERİ:

Kredi kartına taksit    / Havale- EFT/Nakit

*-NOT:  Acenta firmamız hava yol ve pandemi şartlarında değişiklik yapma hakları saklıdır..

*-REZERVASYON ÖNCELİĞİNE GÖRE KOLTUK  NUMARASI  VERİLMEKTEDİR.
*-Müze ve Ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz müze girişlerinde müze kartı veya giriş bileti alabilirler.
*-İLETİŞİM: 0530 524 01 41- 0252 611 11 30
 *-25/02/2022 tarihine kadar 1500 TL ön ödeme yaparakrezervasyonunu gerçekleştirebilir                                                                                                                  
 *-Dm ve whatsapp yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, +90 530 524 01 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Selma karagoz19.01.2020


Yengenle katildigimiz bu hafta sonu tatilimizi cok mutlu gecirdik teşekkür ediyoruz tekrar görüşmek uzere herzaman vakit buldukca gelmeyi düşünüyoruz her keze tavsiye ederiz

Münire Çetin15.12.2019

Kapodakya turu
Emine turizmle devam.Mükemmel bir gezi oldu

Aynur kaya15.12.2019

Kapadokya turu
Kapadokya ya bir kaç sefer daha önceleri farklı acenteler ile gelmiştim öylesine bir tatil olsun diye emine turizim turuna katıldım anladimki daha önce bir yer görmemişiz emine turizmin farkını anlamış olduk her kese tavsiye ederim tşk ler emine turizme.

Zafer İlkuçar 15.12.2019


Patronla tura devam ;))))

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ