9 Taksit Fırsatını Kaçırmayın!
0.00 ’den başlayan
+90 530 524 01 41
Beyrut Turu Yurtdışı Turlar

2021 BEYRUT TURU 


.. Siz değerli misafirlerimizle saat .......’de Dalaman Havalimanından kalkacak Türk Hava Yolları uçuğı ile İstanbul’a uçmak üzere saat ......’de buluşuyoruz. İstanbul’a saat .....’de inişimizin ardından aktarmamızı yapıp yine Türk Hava Yolları uçağı ile Beyrut’a hareket ediyoruz.Ardından alana inişimizle aracımızla buluşup, rehberi mizin eşliğinde,şehir turumuza başlıyoruz. Öncelikle Beyrut’un sembolü muhteşem Güver cin Kayalıklarında durup fotoğraf molası alıyoruz.Ardından Paris’den esinlenerek planla nan merkezde La E’toile meydanı, Ortadoks kilisesi,saat kulesi,Osmanlı’dan kalan ve hala kullanılan Parlamento Binası,Roma Hamamı kalıntıları göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca Muhammed El Emin Camii’de gezildikden sonra otelimize geçip konaklıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Marina civarında ve Downtown’da yürüyüş yapabilir veya rehberimiz eşliğinde Ermeni veya Lübnan Restaurantlarında akşam yemeklerini alabilirler.
:  (Kuzey Lübnan JEİTA-HARİSSA -BYBLOS TURU Toplam parkur 150 km.)     Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, Dünyanın 4.Büyük mağarası Jeita mağaralarına hareket ediyoruz.Mağaralar üst kısım (450 m.lik sarkıt ve dikit-önce teleferik sonra yürü yerek) ve alt kısım (tekne ile) olarak 2 kısımdır. Mağara içerisindeki tekne turumuzu ta mamlayıp,daha sonra  Byblos’a hareket ediyoruz. Burası ,tarihte İncilin ilk kez cilt haline getirildiği Fenike antik şehri olarak bilinir.Antik liman çok otantik.Dileyen misafirlerimiz ünlü fosil müzelerini gezebilirler.Çarşı merkezinde vereceğimiz alış veriş molasından sonra ortadoğunun en ünlü balık restaurantlarında bir zamanlar ünlü Hollywood artistlerinin oturduğu masalarda ,denize nazır yemeklerinizi alıp Lübnan rakısı ARAK’ın tadına baka bilirsiniz.Gezimizin sonunda Harissa’ya devam ediyoruz.Tepede dünyanın en büyük Mer yemana Heykelllerinden birinin altında muhteşem deniz manzarasında fotoğraflarımızı alıyoruz. Turumuzun sonunda Beyrut’a dönüp otelimize geçiyoruz.Dileyen misafirlerimizle  akşam bir eğlence mekanına gidip birlikte yemek yiyebiliriz.
: (Doğu ve güneydoğu Lübnan) ANJAR-BAALBECK-BEKAA VADİSİ TURU 190 Km. Sabah kahvaltıdan sonra doğuya Lübnan dağlarına doğru hareket ediyoruz.Lübnan Dağ larını sırasını aştıktan sonra 200 Km. uzunluğundaki Bekaa vadisine varıyoruz.Zahle şehri üzerinden Baalbeck Antik kentine devam ediyoruz.Antik kentte Jüpiter-Baküs-Venüs tapı nakları geziliyor.2 Abdülhamit ve hem çağdaşı hem de müteffiki Alman İmparatoru 2.Wil helm’in şehri Fransızlara karşı savunurken askerlere moral olsun diye surlara kazınan tuğ ralarını fotoğraflayıp  Anjar’a geçiyoruz.Öğle yemeği molasının ardından dönüş yolunda Ksara’da ortadoğunun en ünlü şarap fabrikalarını ve mahzenlerini gezeceğiz.Arzu edenler  şarap ve arak rakısı tadımı yapılabilir.Tarihi Hicaz demiryolunda gördükten sonra şehir merkezine dönüp arzu eden misafirlerimizle yerel tadları tadabileceğimiz bir restauranta gidebiliriz.
Turumuzun sonunda saat ......’da havalimanına transferimizi yapıp bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.Ardından .......’de ....... Havayolları ile önce İstanbul’a aktarma ile de saat ......’de Dalaman’a uçuyoruz.Başka bir turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.             

 

TUR FİYATLARI

TUR PAKET FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER :

1- Yukarıdaki otellerde 2 Gece oda kahvaltı bazında konaklama,kişibaşı 38 Euro vergiler ve sabah kahvaltısı dahil.  Gidiş THY ile Dalaman-İst-Beyrut,Dönüş Pegasus Havayolları ile Beyrut-İst-Dalaman uçak biletleri                                                                                                                                      2-Programda belirtilen 1.Gün rehberli şehir turu ve ulaşım,2.ve 3.Gün Jeita mağaraları,Baalbeck turu.

3-Türkçe rehberlik hizmeti

4-Otobüs ile Havaalanı – otel – havaalanı transferleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

1-Müze,teleferik ve Ören yeri giriş (Anjar:4 USD,Baalbeck:10 USD- Jeita Mağaraları :10 Usd giriş ücretleri vardır.)ücretleri .                                                    2-Gece eğlence merkezlerindeki harcamalar 
3- Lübnan’a ülkesi biz T.C.vatandaşlarına vize uygulamamktadır.Ancak yurt dışı çıkış harcı 50 Tl. ve zorunlu yurtdışı sigortası 15 Eu.Ayrıca misafirlerimize aittir.

 

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, +90 530 524 01 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ