9 Taksit Fırsatını Kaçırmayın!
0.00 ’den başlayan
+90 530 524 01 41
Gap Turu Yurtiçi Turlar

GAP TURU PROGRAMI
Değerli Dostlar;
Fethiye – Göcek –Dalaman – Ortaca – Köyceğiz çıkışlı 6 gece 7 gündüz GAP Turumuz ''Emine Turizm'' güvencesi ile  gerçekleşecektir. 

1. GÜN : 9 Haziran 2019 
Değerli misafirlerimiz akşam saat 19:00 ‘da fethiye Salı pazarı ‘nda ANTAKYA'ya hareket etmek üzere buluşuyoruz.Yolculuğumuz sürece molalar vererek Sabahın erken saatlerinde Adana Üzerinden Antakya’ya ulaşıyoruz.

2. GÜN :10 Haziran 2019  
ANTAKYA – ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİBİ NECCAR CAMİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – HARBİYE ŞELALESİ
 
Değerli misafirlerimiz, rehberimizle buluştuktan sonra sabah alacağımız kahvaltı mekânına geçiyoruz. Daha sonra ise Künefesi, Asi Nehri, Şelaleleri, Kiliseleri ve dizileriyle ünlenen Antakya gezimize başlıyoruz. Dünyanın en gösterişli mozaiklerine sahip olan Antakya Arkeoloji Müzesi gezisinden sonra şehrin sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyerek turumuza devam ediyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camiilerden biri olarak bilinen Habibi Neccar Camii ve  hemen yanında bulunan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi ( izin verildiği takdirde ) ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra öğlen yemeği yenilecek restorana geçiyoruz. Daha sonra otobüsümüzle Anadolu'daki Hıristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini gezdikten sonra Antakya’nın mitolojik dönemlerinden günümüze kadar Daphne ile Apollo’nun efsanesini konu olan Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye Şelalelerini gezdikten sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam  yemeğinden sonra dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. 

3. GÜN: 11 Haziran 2109 
GAZİANTEP – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – SEDEF ATÖLYESİ – GAZİANTEP KALESİ – TAHMİS KAHVESİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – BAHARATÇI ÇARŞISI – İMAM ÇAĞDAŞ
(Kâhta-Gaziantep 190 km. yaklaşık 3 saat)
 
Sabah açık büfe kahvaltının ardından Saat 08:30’da otelden ayrılıyoruz. Gaziantep’e vardıktan sonra İlk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaikleri Müzesini geziyoruz. 
  
Yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen, İlk önceleri gözetleme kulesi olarak inşa edilen Gaziantep Kalesini dışarıdan görüyoruz. Öğlen yemeği için Yemek yiyeceğimiz mekâna geçiyoruz. Bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantçılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yaparak Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi (Extra) molası veriyoruz. Ve sonrasında Baklavacı İmam Çağdaş önünde serbest zaman veriyoruz. Daha sonra konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.
4. GÜN: 12 Haziran 2019 
ŞANLIURFA – BALIKLI GÖL – Hz. İBRAHİM MAKAMI – RIZVANİYE CAMİİ - GÜMRÜK HAN
(Hatay-Birecik):…….240.km(3. saat sürer.)
(Birecik –Halfeti):….40 km (yaklaşık 1 saat sürer.)
(Halfeti-Şanlıurfa):..130.km (yaklaşık 2 saat sürer.)
   
Sabah açık büfe kahvaltının ardından Saat 08:30’da otelden ayrılıyoruz. Değerli misafirlerimiz; Birecik’te nesli tükenmekte olan ve sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak Kuşlarını ziyaret edip ve Ornitoloji ( Nesli tükenen) dalı olan kuş bilim uzmanından bilgi aldıktan sonra ve kısa bir molanın ardından Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Birecik Barajı’nın yapılmasından dolayı sular altında kalan sessiz Halfeti’yi Birecik Baraj Gölü üzerinde yaklaşık 1 saat sürecek olan bir tekne turuna çıkıyoruz. Tarihi Kral Kızı Mağarasını Rum Kaleyi, evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan Savaşan Köyünü gezip fotoğrafladıktan sonra tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Öğlen yemeğini yedikten sonra Halfeti’den ayrılarak Harran’a hareket ediyoruz. Emevi devletinin başkenti olan yaklaşık 45 km mesafede olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde inşa edilmiş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, ve içinde Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerden birini ziyaret ediyoruz.
Akşam konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.Sıra gecesi ve programına katılmak üzere otelden ayrılarak Şanlıurfa Tarihi Konukevine hareket ediyoruz. Arzu eden konuklarımız ile Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi’ne katılıyoruz. ( Ekstra Kişi Başı ….. TL )
Eğlence bittikten sonra otelimize dönüyoruz.


5. GÜN: 13 Haziran 2019 
Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü Hz. ibrahim’in yaşadığına inanılan Mağarayı ve Mevlüdi Halil Camiyi gezdikten sonra Osmanlı döneminde yapılmış Tarihi çarşılar olan Kazaz, Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar, Çarşısını gezdikten sonra Eşkıya filminden ve Küçük ağa dizisinden hatırlayabileceğiniz Gümrük hanında Mola ve serbest alış-veriş zamanı vereceğiz. gezdikten sonra Hz. Eyyüp Peygamber’in çile çektiği Mağara’ya hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından Mardin’e hareket ediyoruz.  Mardin’de ilk olarak Ortadoks Süryanilerin en eski Kiliselerinden olan ve 4. yy inşa edilen Deyrülzafaran Manastırını ve güneş tapınağını Azizler evini geziyoruz. Manastır gezisinden sonra Mardin ovasına hakim bir noktada fotoğraf molası alıyoruz.Daha sonra panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı merkezine gidiyoruz. Alış-veriş için (Bakır eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş, v.b ) serbest zaman daha sonra Mardin Keldani Katolik Kilisesi nide gördükten sonra Dar sokaklardan geçerek Ulu cami’yi geziyoruz.Turumuzun sonunda otelimize geçip konaklıyoruz. 
(Ulaşım otelden Mardin merkeze veya girişe kadar kendi otobüsümüzle daha sonra yürüyerek veya halk minibüsleriyle gerçekleşecektir. O günkü şartlara göre de değişebilir)

6. GÜN: 14 Haziran 2019 
Değerli misafirlerimiz Sabah açık büfe kahvaltının ardından saat:08.30’da otelden ayrılıyoruz.  
Yaklaşık 35 Km.mesafedeki Dara antik kentine gidiyoruz.Güneydoğu Anadolunun Efes’i olarak adlandırılan antik kentte Zindanlar ve Kur’anı Kerim’de geçen toplu ölümlerin olduğu ayetlere ait mekanları geziyoruz.Daha sonra başta Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü Midyat Çarşı merkezindeki Gümüşçülerden Yöresel telkari ürünlerinden satın almanız için Gümüşçüler çarşısında serbest zaman veriyoruz. Alış-veriş sonrası Midyat sokaklarında Yürüyerek Tarihi Midyat evlerini fotoğraflıyoruz.Turumuzun sonunda Hasankeyf’i görmek için yola koyuluyoruz. 50 km. (yaklaşık 45 dakika )  Dicle Nehrinin hayat verdiği Tarihin derinliklerine ve hüznüne götürdüğü bu tarihi Kent ; Ulu cami( El Rızk ) Büyük saray, Tarihi köprü ve Mağara oyuklarında satılan Keçi kılından yapılmış Battaniye, çul ve namazlık gibi eşyaların satıldığı otantik çarşılarda serbest zaman veriyoruz.Gezimizin sonunda Batman üzeri Diyarbakır’a varıp otelimize geçip konaklıyoruz. 
7. GÜN: 15 Haziran 2019 
Sabah açık büfe kahvaltının ardından Saat 08:00’da otelden ayrılıyoruz.  Diyarbakır’ı gezmek üzere yola çıkıyoruz. Doğunun Parisi olarak bilinen bu güzel Şehirde Tarihi ulu cami ve Cahit Sıtkı Tarancı Müzesini ziyaret ediyoruz. Atatürk Müzesini’de ziyaret ettikten sonra,belirlenen tarihi lokantada öğlen yemeğini  yedikten sonra (Diyarbakır Surlarından Geçerek) Siverek-Kâhta-Nemrut dağına doğru yolculuğumuz devam ediyor.

Diyarbakır-Siverek:90 km. yaklaşık 1 saat
Siverek-Kahta:90 km. yaklaşık 1 saat 15 dk.
Kahta-Nemrut: 60 km yaklaşık 2 saat
 
Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğumuzun ardından Kahta’ya Ulaşıyoruz.Nemrut Dağına çıkmak üzere küçük minibüslere binerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüssünü, Cendere köprüsünü yeni köprü üzerinde durarak Fotoğrafını çekiyoruz. Daha sonra 2150 metre yüksekliğinde Dünyanın 7 harikalarından biri olan ve Unesco Tarafından Dünya Kültür mirası olarak ilan edilen Kral Antiochus Mezarı bulunan Dev heykelleri, Tümülüssü ve Aslan hereskopunu görmek için Nemrut Dağına doğru hareket ediyoruz.  Güneşin batışını seyrettikten sonra Adıyaman'da  konaklayacağımız Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği fix menü olarak yedikten sonra dinlenmek için odalarımıza yerleşiyoruz.

8. GÜN: 16 Haziran
Sabah açık büfe kahvaltının ardından Saat 08:00’da otelden ayrılıyoruz.  Kahraman Maraş’a hareket etmek için yola koyuluyoruz. Maraş dondurmalarının da tadına baktıktan sonra Fethiye’ye doğru yola çıkıyoruz.
 
Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

TUR FİYATLARI

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* Lüx araçlarla  Ulaşım 
* Profesyonel Rehberler Eşliğinde Çevre Gezileri 
* Otobüs İçi İkramları 
* Tur Güvencesi 
* Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı 
* Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği 
* Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri 
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
* Tüm Özel Harcamalar 
* Nemrut Dağı Minibüs Transferi
* Akşam Yemekli Sıra Gecesi
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar Sıra Geceleri ve Eğlence Programları vb.
*Halfeti Tekne turu.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, +90 530 524 01 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Hasibe tınas14.02.2022


Ben Hasibe tınas GAP turunu her kese tavsiye ederim görülmesi gereken yerler emine turizm ile Ekim ayında katıldım çok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum emine turiz ile seyahatlerin hepsinden çok memnun kaldim

Eygül mulvali20.06.2019


Emine turizm ile katilmiş oldugum butun turlardan çok memnunum herkese tavsiye ederim kesinlikle

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ