9 Taksit Fırsatını Kaçırmayın!
0.00 ’den başlayan
+90 530 524 01 41
Kapadokya Turu Yurtiçi Turlar

Masallar Diyarı Kapadokya Turu

Hareket Yeri : Fethiye – Göcek – Dalaman 


Değerli Konuklarımız;

Yukarıda belirttiğimiz kalkış noktalarından katılan misafirlerimize ile birlikte Nevşehir'e doğru hareket ediyoruz. 

Tur Programı

1. Gün :(Ihlara Vadisi-Narlıgöl-Derinkuyu Yer Altı Şehri–Ürgüp)

Sabah erken saatlerde Orhan Ağaçlı dinlenme tesislerinde serbest kahvaltı molamızın  ardından güzergâhımız üzerinde bulunan Hasan Dağını panoramik olarak görüyor rehberimizin bölge hakkında verdiği bilgiler eşliğinde Ihlara Vadisine gidiyoruz.14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliselerini geziyoruz. Ihlara vadisi gezimiz sonrasında volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlı Göl’ü (Krater Gölü) fotoğraflıyoruz, fotoğraf molamızın ardından Kapadokya bölgesinde bulunan yer altı şehirlerinin en güzel örneklerinden biri olan Derinkuyu yeraltı şehri ve Kaymaklı yeraltı şehrine gidiyoruz. Tünelleri, kiliseyi, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra Güvercinlik Vadisine doğru hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadisine geliyor ve rehberimizin anlatımları eşliğinde bu eşsiz doğa harikasını yukarı terastan fotoğraflıyoruz. O ağacın altında vereceğimiz kahve molasının ardından Kızıl ırmağın kıyısında kurulan Avanos Çanak-Çömlek atölyelerini ziyaret ediyoruz. Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Gezimizi tamamlayıp Ürgüp şehir merkezine geliyoruz. Çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarabın üretildiği fabrikaya giderek hangi aşamalardan geçerek şarap haline dönüştüğünü göreceğiz. Sonrasında yöresel lezzetleri tadacağımız naturel kuruyemişe geçiyoruz. Buradaki alışveriş molamızın bitiminde Otelimize yerleşiyoruz. (Konaklama otelimizde. Perisia Otel )

2. Gün : .(Göreme Açık Hava Müzesi – Paşa bağ )

( Ekstra Balon Turu, ) Sabah saat 5.00-05.30 arası, balon firma araçları siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak, ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarınla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Göreme Açık hava müzesine hareket ediyoruz. Eski adıyla Maccan bugünkü adıyla göreme vadisi içinde bulunan St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Göreme açık hava müzesi gezimiz sonrasında Eski dönemlerde bölgedeki keşişlerin inzivaya çekildikleri Paşa bağında yapacağımız yürüyüş sırasında şapkalı peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğiz.
Öğle yemeğimizi Uranüs restoranda Yöresel yemekleri tadarak dolu dolu geçen 2 Günlük tatilimizin sonunda unutulmayacak anılar ile Fethiye ye Doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
Ekstra Türk Gecesi, Yöreye özgü bir eğlencedir. Folklor programını kapsayan program 20.00 itibari ile klasik Türk müziği eşliğinde başlanır ve hazırlanmış olan masalarda soğuk mezeler eşliğinde aperatif içecekler yudumlanır. 21.00 da Türkiye’nin değişik yörelerine ait folklor gösterileri başlar. Gösteriler Antep, Adıyaman, Karadeniz, Artvin yöresinden oluşmaktadır. 22.30 da folklor ekipleri yerlerini oryantal gösterisine bırakır. 

TUR FİYATLARI


Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri
*Balon Turu
*İlk Günkü Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
*Yöreye özgü Türk Gecesi
*Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde müze kartı veya giriş bileti alabilirler. )
(Hava şartlarına göre programda küçük değişiklikler yapılabilir. Misafirlerimizin bilgisine.)

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

*Otobüs ile Ulaşım (NOT: Aracımız COVİD-19 dezenfektanlı ve sertifikalıdır.)
*Otobüs İçi İkramlar
*Programdaki Tüm Geziler
5 Yıldız Otelde (PERİSİA HOTEL) 1 Gece Konaklama
*Otelde Alınan 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
*TURSAB Kokartlı Rehber Eşliğinde Gezi
*Seyahat Sağlık Sigortası
*Acenta Refakatçısı

                                               

 BİLGİLENDİRME VE NOTLAR


•    Tur bedelinin %30 u ön ödeme yapılmadığı takdirde rezervasyon kesinlik kazanmaz.
•    Turlarımızda, rezervasyon önceliğine göre, koltuk numarası verilir.
•    Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan EMİNE TURİZM sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
•    Trafik Kanunu gereğince koltuklarda bulunan emniyet kemerlerinin seyahat-tur süresince takılması zorunlu olup,aksi haldeki durumlarda EMİNE TURİZM in sorumluluğu yoktur.
•    Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
•    Turlarımızda kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız,Minibüs ( 12-15 ,Midibüs ( 21-27 ) veya Otobüs (36-42) olabilir
•    Tur esnasında Ön görülmesi mümkün olmayan sebeplerden hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk trafik vb.veya rehberin belirlediği sürelere misafirlerin uymamaları sebebi ile, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
•    Ziyaret edilen yerlerde Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
•    Acenta,gerekli gördüğü hallerde aynı standartlarda/kalitede olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
•    07-12 yaş arası çocuklar otel konaklamalarında iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler. (Araçta koltuk fiyata dahil değildir )
•    Akşam yemekleri otellin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir. Bölge şartlarına göre alkollü içecek bulunmayabilir.
•    Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir
•    Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası paketi yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
•    Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek olarak açılır kapanır yatak olabilmektedir.3 kişi kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
•    Tur programı EMİNE TURİZM kayıt sözleşmesi ile bir bütündür.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, +90 530 524 01 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ