9 Taksit Fırsatını Kaçırmayın!
2850.00 ’den başlayan
+90 530 524 01 41
UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU Yurtiçi Turlar

UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU

ÇIKIŞ NOKTALARI : MUĞLA, KÖYCEĞİZ, ORTACA, DALAMAN, GÖCEK, GÖLHİSAR
21-26 EKİM 2021 

TARİHİ ESERLERİNDEN DOĞAL GÜZELLİKLERİNE, SAMİMİ İNSAN DOKUSUNDAN YEREL RENKLERE HAYRANLIK UYANDIRAN BİR TUR

( MALATYA- ELAZIĞ- TUNCELİ- BİNGÖL- MUŞ- AHLAT- NEMRUT KRATER GÖLÜ- DOĞUBEYAZIT VE DOLU DOLU VAN)
(5 Gece+ 6 Gün)


1 GÜN: 
Sabah erken saatlerde Fethiye’de önceden belirlemiş olduğumuz buluşma noktalarımızda buluşarak Antalya’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Antalya Havalimanı‘ndan anılarımıza daha fazlasını eklemek için  Malatya’ya uçuyoruz. Malatya’da bizi bekleyen  otobüsümüzle Doğu Anadolu turumuza başlıyoruz . Turumuzun ilk ayağı Malatya, Yukarı Fırat Havzasında tarihi kervan yolları üzerinde bulunan Malatya kent merkezini ziyaret ediyoruz. Battal Gazi Ulu Camii ve Külliyesi’ni Kervansaray’ı ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret edip, dünyaca ünlü kayısı çayını içip alışverişlerimizi yapıyoruz. Öğlen yemeğini yerel tatlar eşliğinde aldıktan sonra Elazığ’a doğru yolculuğumuz devam ediyor.
Tarihi M.Ö 2000'li yıllara kadar giden Harput kenti tüm ihtişamı ile sizleri büyüleyecek. Açık hava müzesini andıran Harput ta; Kurşunlu ve Ağa Cami , Meryem Ana Kilisesi, Arap Baba Mescidi ve Türbesi ziyaretlerinden sonra vereceğimiz serbest zamanda isteyen misafirlerimiz  Elazığ ovasına hakim konumda bulunan Kaleyi ziyaret edebilir. Yoğun bir o kadar keyifli bir günün sonunda konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. (Konaklama Elazığ.)

2.GÜN:
 Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Pertek' e doğru yola koyuluyoruz. Elazığ - Pertek arasında ulaşım sağlayan Feribot yolculuğu bizleri tarihi yolculuğa çıkaracak.Pertek Kalesinin eşsiz manzarasını fotoğraflayarak karşı kıyıya varıyor ve Ovacık ilçesine doğru yol alıyoruz . Gözeler mesire alanı bu coğrafyaya ait inanç sistemini görüp yerel kültürü tanıyabileceğimiz önemli yerlerden biri. Rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde; bir nehrin bir kenti ve insanını nasıl şekillendirebileceğinin  en güzel kanıtını olan Munzur Vadisi göreceğiz. Munzur nehri boyunca yapacağımız  yolculuk sonrası , hoşgörülü ve konuksever Tunceli insanını daha yakından tanıma fırsatı alacağımız kent ziyareti sonrası konaklamayı yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. 
( Konaklama Tunceli )


3. GÜN : 
Bingöl - Muş - Tatvan- Van . 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası doğuya doğru yolculuğumuz devam edecek. Bir doğa harikası olan Yüzen Adalar’da kısa bir mola veriyoruz. Sonra sırası ile Muş ve Tatvan güzergahında ilerleyip dünyanın en büyük Türk-İslam mezarlığı olan Ahlat’taki ören yerine geçiyoruz. 210 dönüm arazi üzerine kurulu arazide, yaklaşık 8 binin üzerinde anıtsal yapı, mezar taşları, kümbetler ve Müzesi sizlere tarihte bir yolculuk yaptıracak. Son durağımız ise eşine az rastlanır bir coğrafya; dünyanın en büyük 2.krater gölü olan Nemrut Krater Gölü. Bitlis ili sınırları içinde bulunan, denizden yaklaşık 2247 m olan krater göl; sıcak ve soğuk suların aynı coğrafya da olduğu, yıl boyu farklı ekosisteme sahip,farklı kayaç yapısı ve renk cümbüşü ile çekeceğiniz fotoğrafları hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Uzun bir o kadar da renkli ve keyifli günün ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimiz de.
( Konaklama Tatvan)
Not: Krater gölüne dolmuşlar ile çıkılacaktır. 


4. GÜN : 
Dolu Dolu Van.  Kaleleri, " Denizi", Akdamar Ada ve Kilisesi.
Dünyaca ünlü kedisi ve muhteşem coğrafyası ile Van sizi büyüleyecek. Sonra Urartu 'lara başkentlik yapmış Tuşba kentini ziyaret ediyoruz. Kaya mezarları, Burçları, Tapınak ve Surları ve Çivi yazılı kitabe ören yerinde göreceğimiz yerler. Sonra Van Denizi’nde bizi bekleyen feribotumuza geçip keyifli bir yolculuktan sonra sizi büyüleyecek muhteşem bir yapı olan Akdamar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizden kilise üzerindeki kabartmalar hakkında bilgi aldıktan sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
( Konaklama Van)

5. GÜN: 
Doğubeyazıt - Muradiye - Van.       
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Doğubeyazıt’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 180 km mesafede bulunan, 17 yy dönemin valisi tarafından yapılmış görkemli yapısı ile Ishak Paşa Sarayı bizi hayretlere düşürecek. Barok ve Rokoko tarzının birlikte kullanıldığı bu muhteşem yapıyı ve Ahmed-i Hani Türbesini ziyaret ettikten sonra Doğubeyazıt’tan ayrılıyoruz. Dönüş yolunda görsel bir şölen sunan  Muradiye Şelalesinde vereceğimiz molada unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Keyifli anlar eşliğinde Van’da son bir konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.
( Konaklama Van )

6. GÜN : 
Van - Dönüş . 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası son bir kez Van kent merkezini geziyoruz. İsteyen misafirlerimiz,  yerelde üretilen ürünlerin alışverişlerini yapabilir. 
Günün sonunda ;   unutulmaz insan hikayeleri,dokusundaki sıcaklık ve kültürler mozaiğinin en özgün renkleri eşliğinde Van havalimanından Antalya’ya doğru uçuşa geçiyoruz . Antalya’da bizi bekleyen otobüsümüze binip Fethiye'ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka EMİNE TURİZM tur programında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

TUR FİYATLARI

NOT:BELİRLEMİŞ OLDUĞUMUZ FİYAT 1 EKİM' E KADAR 1000 TL ÖN ÖDEME YAPARAK REZERVASYONLARINI GERÇEKLEŞTİRENLER İÇİNDİR 

FİYAT : 2 Kişilik Odada Konaklamalı  Kişi başı: 2850TL 
Odada Tek Kişi Konaklama :3450 TL
0-3 yaş: ücretsiz
7-9 yaş: 2350 TL : İki büyük yanında konaklamak şartı ile.

ÖDEME SEÇENEKLERİ
Kredi kartına taksit/Havale-EFT/Nakit

İLETİŞİM : 0530 524 01 41

www.emineturizm.com
facebook/emineturizm
instagram/emineturizm

 

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, +90 530 524 01 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ