9 Taksit Fırsatını Kaçırmayın!
225.00 ’den başlayan
+90 530 524 01 41
Nazarköy Turu Günübirlik Turlar

TURUN ADI

Nazarköy Turu

TURUN TARİHİ

12 Nisan 2021

FİYAT

Kişi başı: 225 TL

0-3 yaş: ücretsiz

4-9 yaş: %50 indirim (120 TL)

SÜRE

Günübirlik

ULAŞIM

Otobüs

KONAKLAMA

Günübirlik

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Kredi kartına taksit/Havale-EFT/Nakit

İLETİŞİM

0530 524 01 41

www.emineturizm.com

facebook/emineturizm

instagram/emineturizm

ÇIKIŞ YERLERİ

Köyceğiz-Ortaca-Dalaman-Göcek-Fethiye

KALKIŞ SAATİ

07:00

 

 

 

 

  

         GEZİLECEK YERLER

 

*Çiniliköy

*Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi

*Kemalpaşa Kımız At Çiftliği

*Nazarköy(eski adı ile Kurudere)

*Torbalı

*Metropolis Ören Yeri

 

Kahvaltı: Yol üzerinde alınacak serbest kahvaltı (Kahvaltı tur ücretine dahil DEĞİLDİR.)

Öğle yemeği: Torbalı’da öğle yemeği molası verilecektir. (Öğle yemeği tur ücretine DAHİL DEĞİLDİR.)

 

 

 

 

 

 

             HİZMETLER

DAHİL HİZMETLER

Otobüs İle Ulaşım

Araç İçi İkramlar

Seyahat Sağlık Sigortası

✓TURSAB Kokartlı Rehberlik Hizmeti

Acente Refakatçısı

Emine Turizm Tur Güvencesi

 

 

HARİÇ HİZMETLER

X Sabah kahvaltısı

X Öğle yemeği

X Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

 

!Müze ve Ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz müze girişlerinde müze kartı veya giriş bileti alabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

ÇİNİLİKÖY

İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı 48 mahalleden biridir. Kemalpaşa ilçe merkezine 2 km uzaklıktadır. 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Yasası kapsamına girmeden önce köy statüsünde olan bölge, mahalle hâline getirildi. Türkiye’de bir kadın tarafından kurulmuş olan ilk köy olma özelliği barındırır.

 

ÜMRAN BARADAN GÜZEL SANATLAR MÜZESİ

Kemalpaşa Torbalı yolu üzerinde Çiniliköy Mahallemizde bulunan Çinili Köşk, ünlü seramik sanatçısı Ümran Baradan tarafından yaptırılmış olup çini çalışmalarından en güzel örneğini teşkil etmektedir. Ayrıca Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi, Kemalpaşa Belediyesi ve Ümran Baradan arasında yapılan protokol ile Haziran 2009 tarihinde Kemalpaşa Belediyesine devredilmiştir.

Müzede, Ümran Baradan tarafından yapılmış tablo ve seramiklerle, çeşitli sanatçıların ödül almış ve müzayedeye girmiş eserleri bulunmaktadır. Bu eserlerin yanı sıra 49 ülkeden tanınmış sanatçıların seramik ve heykel çalışmaları da müzede bulunmaktadır. 520 m2'si kapalı olmak üzere toplam 2500 m2'lik alana kurulu olan Kemalpaşa Belediyesi Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi, haftanın tüm günleri 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Resim ve seramik sanatçısı Ümran Baradan Çiniliköy Mahallemize, kendi çizimi olan Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lise’sini yaptırarak eğitime büyük katkı sağlamıştır.

 

KIMIZ AT ÇİFTLİĞİ

Kemalpaşa’ya 4 km uzaklıkta , Nif dağının eteğinde Türk boylarına ait otağ kültürünü tanıtma amaçlı kurulmuş olan Alaş Kımız Üretme Çiftliği Kazak Otağı, Orta Asya Türk Mutfağı ile ülkemizde bu alandaki ilk ve tek örnektir. Kazak otağında kımız içip, Asya Türk yemeklerinden yenilebilir ve ata binerek gezinti yapılabilir. Türk Çadırı özelliğini taşıyan (Otağ) bir merkezde konuklara Türk Müziği eşliğinde servis yapılmaktadır. İzmir'e yakınlığı nedeniyle turistlerin uğradığı otantik bir yer olma özelliğine sahiptir.

NAZARKÖY

Kemalpaşa’nın 29 köyünden biri olan Nazarköy, Kemalpaşa’ya 5 km uzaklıkta dere yatağında kurulmasından dolayı adı Kurudere Köyü iken, el emeği göz nuru göz boncuğu imalatından dolayı 20.03.2007 günü Bakanlık onayı ile ismi Nazarköy olarak değiştirilmiştir. Geçim kaynağı tarım, hayvancılık ve göz boncuğudur. Nazarköy’de yaklaşık 1950 yılından bu yana Nazar Boncuğu ocaklarında cam süs eşyaları ve nazar boncukları üretilmektedir. Son yıllara kadar köyde 12 kadar ocak bulunurken günümüzde ocak sayısı 5’e düşmüştür. Boncuk Çarşısı’nda 1200 derece ocaklarda erkekler tarafından üretilen çeşit çeşit boncuklar, köyün kadınları tarafından tasarlanan takılara, süs eşyalarına dönüşürek meraklılarının beğenisine sunulmaktadır. Yerli yabancı birçok doğasever ve turist gruplarının uğrak yeri haline gelen köy, birçok televizyon ekibi ve gazetecinin de ilgisini çekmektedir. Köyde her yıl düzenlenen boncuk festivali de köye olan ilgiyi artırmaktadır.

 

 

 

METROPOLİS ÖREN YERİ

İzmir’in Torbalı ilçesinde, Yeniköy ve Özbey köyleri arasındaki Metropolis antik kenti, 1989-2007 yılları arasında Recep Meriç başkanlığında kazılmış ve 2007 yılından itibaren de Serdar Aybek tarafından kazısına devam edilmektedir. Sırtını Gallesion dağına dayamış olan kent adını MeterGallesia isimli Ana tanrıçadan alır. Kentin akropolünde yürütülen arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda bulunan seramik parçaları burada Erken Tunç Çağı ve Orta Tunç Çağı’nın yaşandığını işaret eder. Metropolis çevresinde ilk yerleşim izleri ise Taş Devri’ne (Neolitik) -Tepeköy, Dedecik, Kuşçuburun’a kadar uzanmaktadır. Helenler'e ait yerleşim M.Ö. 9. yüzyıldan sonra akropolis üzerinde kurulmuş, fakat kent asıl gelişimi M.Ö. 3. yüzyılda göstermiştir. Özellikle M.Ö. 2. yüzyılda Metropolis Pergamon Krallığı’nın himayesinde büyük gelişme kaydetmiş, tiyatro, bouleuterion ve stoa gibi anıtsal yapılar bu dönemde inşa edilmiştir. Roma Dönemi'nde de gelişmesini İzmir- Efes ticaret yolu üzerinde sürdürmüş ve ticaret en önemli gelir kaynağı haline gelmiştir. Bu dönemde, özellikle doğudaki yamaçlarına, imparatorluk geleneğine uygun, zengin evleri (peristilli ev), atölyeler, dükkânlar, hamam ve spor kompleksleri inşa edilmiştir. Geç Antik Çağ'da Metropolis bir piskoposluk merkezi haline gelmiş ancak savaşlar ve ekonomik nedenlerden dolayı küçülmeye başlamış ve kentte savunma amaçlı bir kale inşa edilmiştir. 14. yüzyıldan itibaren bölgenin Aydınoğulları Beyliği’nin eline geçmesiyle beraber Metropolis de Aydınoğulları Beyliği idaresi altına girmiş, ancak eski konumunda daha fazla yaşayamamış ve Torbalı’ya taşınmıştır. Torbalı adı, Metropolis adının yüzyıllar içinde söylenip değişerek günümüze gelmiş biçimidir. Osmanlı Dönemi'nde de bölge bir dönem “Kızılhisar” olarak adlandırılmıştır.

TUR FİYATLARI

BİLGİLENDİRME VE NOTLAR

 • Tur bedeli ödenmediği takdirde rezervasyon kesinlik kazanmaz.
 • Turlarımızda, rezervasyon önceliğine göre, koltuk numarası verilir.
 • Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan EMİNE TURİZM sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Trafik Kanunu gereğince koltuklarda bulunan emniyet kemerlerinin seyahat-tur süresince takılması zorunlu olup aksi haldeki durumlarda EMİNE TURİZM in sorumluluğu yoktur.
 • Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
 • Turlarımızda kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız,Minibüs ( 12-15 ,Midibüs ( 21-27 ) veya Otobüs (36-42) olabilir
 • Tur esnasında ön görülmesi mümkün olmayan sebeplerden hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk trafik vb. veya rehberin belirlediği sürelere misafirlerin uymamaları sebebi ile tur programında belirtilmiş olmasına rağmen yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Ziyaret edilen yerlerde yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Acenta, gerekli gördüğü hallerde aynı standartlarda/kalitede olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklamalarında iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler. (Araçta koltuk fiyata dahil değildir. )
 • Akşam yemekleri otelin konseptine göre set menü veya açık büfe olarak değişiklik gösterebilir. Bölge şartlarına göre alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası paketi yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Bazı otellerde 3’lü odalarda ek olarak açılır kapanır yatak olabilmektedir.3 kişi kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Tur programı EMİNE TURİZM kayıt sözleşmesi ile bir bütündür.

 

COVİD-19 ÖNLEMLERİ

 • Turlarımız sınırlı kontenjanlarla yapılmaktadır.
 • Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) kodu beyanı zorunludur.
 • Aracımızda el dezenfektanı ve maske bulunmaktadır.
 • Rehberimiz tarafından tura başlamadan önce ateş ölçümü yapılmaktadır.
 • Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
 • Turumuzda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir.

 

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, +90 530 524 01 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ